недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 67
home Занимливости

Ја избркале од шопинг центар: „Мажите не можеле да се соземат поради нејзините шорцеви“ (ФОТО)

Ја избркале од шопинг центар: „Мажите не можеле да се соземат поради нејзините шорцеви“ (ФОТО)

Тинејџерка тврди дека била избркана од еден шопинг центар поради прекратките шорцеви.

19-годишната Габриел Гибсон од Алабама споделила фотографии на својот Фејсбук профил, облечена во спорната комбинација која ѝ задала проблеми во трговскиот центар.

“Денеска бев буквално злоставена и избркана од центарот “Bellair” во Алабама поради она што го носев. Очигледно, возрасните мажи не можеле да се соземат па затоа бев избркана”, напишала Гибсон покрај фотографиите.

Трговскиот центар набрзо издал соопштение во кое објаснуваат дека се фокусирани на “одржување на семејна атмосфера” и дека секој кој носи облека која ги прекршува нивните правила “ќе биде замолен да го напушти објектот”.

Како што вели Габриел, едно од лицата што го обезбедувале шопинг центарот ѝ кажал дека зјапал во нејзиниот задник и тоа било проблем.