среда, 7. декември 2022. Вести денес: 53
home Занимливости

Ја избегна смртта за влакно: Комбе потполно смачкано во судир, а на возачот не му беше ништо (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Ја избегна смртта за влакно: Комбе потполно смачкано во судир, а на возачот не му беше ништо (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Возач на смачкано комбе може само на Бог да му се заблагодари што преживеа и помина без повреди. Според видеото само тоа му го спаси животот од сигурна смрт.

Возач на комбе во Украина за влакно избегна смрт затоа што најверојатно заспал зад воланот во тек на возење. Надзорната камера го снимила моментот на несреќата.

Инцидентот се случил на 28 август, а на снимките од надзорната камера се гледа како комбето во еден момент од својата преминува во друга лента и се судира со камион.

Комбето се одбило од камионот и останал без делот каде седи возачот. Тој може да се каже нечепнат седеше на своето место. Изгледаше како во тој момент да се разбудил од сон.

Во синиот камион бил возачот со два патници. Кога видел во која насока оди комбето, возачот на камионот се обидел да избегне, но безуспешно.

На местото на екипата набрзо стигнале екипите на Брзата помош, од каде е потврдено дека немало потешко повредени.

-Некои патници се полесно повредени и однесени на преглед во болница, кажале од таму.

Qatar 2022