вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Занимливости

Ја чекаа својата свадба од соништата, но се појави коронавирусот: Тие сепак решија да се венчаат, но дома (ФОТО)

Ја чекаа својата свадба од соништата, но се појави коронавирусот: Тие сепак решија да се венчаат, но дома (ФОТО)

Поради коронавирусот, многу парови мораат да ги откажат или одложат своите свадби.

Тоа им се случи на Ели и Џои кои ја подготвиле нивната свадба од соништата, но се соочиле со тоа дека нема да може да ја реализираат.

Сепак, ништо не можеше да им застане на патот на љубовта и да им ги уништи плановите да стапат во брак.

Тие судбоносното ДА го кажаа во својата дневна соба и стапија во брак во присуство на најтесниот круг од роднини и пријатели.

Коронавирус