вторник, 10. мај 2022. Вести денес: 192
home Занимливости

Извлечена Лото добивка од 100.000 евра во Србија

Извлечена Лото добивка од 100.000 евра во Србија

По неодамна извлечената „седмица“ на српското Лото, синоќа е извлечен и „џокер“ којшто чини 12,5 милиони динари (100.000 евра).

Добитната „џокер“ комбинација гласи: 6, 1, 1, 1, 6, 9. Наградата отишла кај лице кое што тикетот го уплатило во Белград.

„Шестката“ во последното коло пак, ја погодиле 11 играчи, кои добија по 241.952 динари (2.050 евра).
Во претпретпоследното коло, на 22 декември, падна и „седмицата“ која што изнесуваше 4,4 милиони евра.

Коронавирус