петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

Изнајмила Ламборџини, па исчезнала – сопственикот нуди награда од 25.000 евра

Изнајмила Ламборџини, па исчезнала – сопственикот нуди награда од 25.000 евра

Жена пред десетина дена изнајмила луксузен автомобил Ламборџини во Швајцарија на два дена. Ги покажала сите потребни документи и го добила возилото.

Откако цел ден се возела по Швајцарија, ја преминала границата. Сопственикот на рент-а-кар куќата вели дека сигналот од ГПС уредот исчезнал во Австрија.

Неодамна пак, возилото било забележано во Словенија.

Сопственикот нуди награда од 25.000 евра за сеоја информација поврзана со украденото Ламборџини, пишува Badener Tagblatt.

 

Коронавирус