вторник, 28. јануари 2020. Вести денес: 131
home Занимливости

„Изгасете ми ја душата“: Пијана жена викнала пожарникари, цел свет се смее со неа

„Изгасете ми ја душата“: Пијана жена викнала пожарникари, цел свет се смее со неа

Во Уфа, престолнината на руската автономна Република Башкирија, пијана жена се јавила во противпожарната служба и ги повикала пожарникарите за ѝ ја изгаснат „душата што ѝ гори“.

Видеото, снимено од пожарникари, се појави и на социјалните мрежи, па жената на која „душата ѝ гори“ доби сеир од многу поголеми размери.

И покрај тоа што сите го сфатија тоа како шега и хумор, таа веројатно ќе добие казна. (МИА)