вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 12
home Занимливости

Испробајте трајна депилација: Нанесете ја оваа природна смеса под пазувите и ќе се ослободите од маките

Испробајте трајна депилација: Нанесете ја оваа природна смеса под пазувите и ќе се ослободите од маките

Сè што ви треба за трајно отстранување на влакната под пазувите се сок од лимон и шеќер.
Пристигнува убавото време, а со тоа и вечната мака на жените – влакната.

Некои едноставно ги бричат, но за оние кои избегнуваат таков третман, ласерското отстранување е сè почест избор. Жените кои, од која било причина, не се одлучуваат за овие решенија, можат да најдат спас во природно решение.

Рецептот доаѓа од Азија, каде што скоро сите жени го користеле барем еднаш, а потребни се неколку третмани за целосно отстранување на влакната.

Потребни состојки се: 2 лажици сок од лимон и една лажица шеќер.

Сè што треба да направите е да ги измешате овие две состојки и да ги нанесете на чиста кожа под вашите раце. Оставете да делува неколку минути, а потоа извадете го со сува, памучна, чиста крпа. Немојте веднаш да се истуширате или да прскате дезодоранси за да овозможите лимонот да трае што е можно подолго, па можеби, поради тоа, е најдобро третманот да се направи пред спиење.

Коронавирус