вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 74
home Занимливости

ИНСТАГРАМ ХИТ: Младоженецот ја шокираше невестата и гостите среде венчавка (ВИДЕО)

ИНСТАГРАМ ХИТ: Младоженецот ја шокираше невестата и гостите среде венчавка (ВИДЕО)

Никола Ќориќ од околината на Нови Сад стана инстаграм-хит и ја направи својата венчавка незаборавна.

Имено, кога матичарката го праша- дали стапува вo брак по своја слободна волја, тој одговори: „Почекајте, не сум ја прашал мамичка”, што предизвика насмевки и кај невестата и кај гостите.

„Мамичка“, за среќа, веднаш даде благослов, па свадбената церемонија продолжи без проблеми.

Видеото имаме дозвола да го прикажеме, оти младоженецот веќе ја прашал мамичка за тоа.

 

View this post on Instagram

 

Ako hoćete da se Ženite, pitajte Mamu ?‍♂️??❤️????

A post shared by Nikola Coric (@coric_n) on

Коронавирус