четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Занимливости

ИМАТЕ МАЛКУ НЕПРАВИЛЕН НОС? Еве КАКО да го контурирате – вашето лице ќе изгледа многу поубаво! (ВИДЕО)

ИМАТЕ МАЛКУ НЕПРАВИЛЕН НОС? Еве КАКО да го контурирате – вашето лице ќе изгледа многу поубаво! (ВИДЕО)

Ако имате испакнатина на носот, можете визуелно да ја намалите со правилно контурирање.

Секако, свесни сме дека совршен нос не постои (освен ако не одлучите да одите под нож), сепак, тоа не значи дека не можете да го „направите“ со помош на шминка.

Контурирањето на лицето и истакнувањето на предностите и криењето на недостатоците со помош на шминката е одамна „тренд“, па многу дами претпочитаат ваков тип на „корекција“ наместо естетски зафати.

Се што треба да направите е правилно да се нашминкате и на тој начин дополнително да ја истакнете вашата убавина.

Нанесете потемна сенка над нерамнината, а потоа светол коректор околу неа. Сè убаво изблендирајте и готово.

Коронавирус