недела, 9. мај 2021. Вести денес: 134
home Занимливости

Имате Хонда, а сакате Ламборџини? Еве го решението (ВИДЕО)

Имате Хонда, а сакате Ламборџини? Еве го решението (ВИДЕО)

Екипа автомобилски ентузијасти од Мумбај трансформираа Хонда Акорд Купе во реплика на Ламборџини Авентадор.

На интернет може да најдете многу видео снимки од најразлични реплики на суперспортските автомобили, а Авентадор е чест избор за изработка на ваквите возила.

Сепак, оваа репилика на се издвојува од повеќето по тоа со колку внимание е направена.

Како „возило донор“ послужи Акорд Купе, а тимот кој стои зад репликата се потрудил автомобилот да го претстави преку видео снимка бидејќи возилото од неколку агли навистина потсетува на оригиналот.

Коронавирус