недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Занимливости

Или е зависен од адреналин или е луд: Од тоа што го прави овој човек, ќе ви се заврти во глава (ВИДЕО)

Или е зависен од адреналин или е луд: Од тоа што го прави овој човек, ќе ви се заврти во глава (ВИДЕО)

Без сигурносен појас еден човек успеал да се качи на една од највисоките згради во Европа, облакодерот „Шард“ во Лондон, кој е висок над 300 метри.

Тоа е една од највисоките згради во Европската унија, пренесува The Telegraf, а човекот успеал без јаже да се качи на 95 кат.

Лондонската полиција интервенираше на повик на граѓани, а бидејќи во случајот немало кривично дело, а авантуристот е пуштен.

Непознатиот маж е фатен на камерите без безбедносен појас, близу врвот на 95-катницата, која е висока 1.017 стапки, односно околу 310 метри.

Претставникот на полицијата, Дејвид Кевин Вилијамс изјави дека полицајците тогаш го принудиле авантуристот да влезе во зградата. Нема податоци за тоа дали тој е уапсен.

 

Коронавирус