недела, 19. септември 2021. Вести денес: 81
home Занимливости

И се приближи дрон а таа со еден удар го „среди“ – мачка стана хит на интернет (ВИДЕО)

И се приближи дрон а таа со еден удар го „среди“ – мачка стана хит на интернет (ВИДЕО)

Не е тајна дека мачките генерално не толерираат непознати луѓе и предмети. Покрај тоа, тие ќе појаснат дали некој или нешто ги иритира.

Дрон и пришол на мачка и и требало секунда да го среди. Кога и се приближил доволно далеку, таа го удрила со шепа и го срушила.

Погледнете:

„Ова им го правиме на непријателите“, е описот на снимката од пресметката со дрон-мачка што собра повеќе од 80.000 прегледи.

Коронавирус