петок, 30. септември 2022. Вести денес: 20
home Занимливости

И пукнал воденикот во 22 недела од бременоста: Мајката ја направила оваа неверојатна работа за да го спаси бебето

Оваа мајка навистина била неверојатно храбра.
И пукнал воденикот во 22 недела од бременоста: Мајката ја направила оваа неверојатна работа за да го спаси бебето

Луиз Адамс и нејзиниот сопруг Џејк во 22 недела од бременоста доживеале вистински пекол, кога нејзиниот воденик изненадно пукнал.

Лекарите им кажале дека шансите за преживување на бебето се само пет проценти и дека не можат да направат ништо како би ја спасиле. Но, Луиз одлучила да направи се што е во нејзина моќ затоа што ги чувствувала движењата на своето бебе.

Тие слушнале за случајот на една жена која со специјална метода го спасила своето дете. Имено, било потребно да пие и до 4 литри вода дневно, како мембраната би се регенирала.

Тоа му овозможувало на бебето да расте и да се развива. Исто така, Луиз доста внимавала на својата исхрана, јадела само здрава храна, брусница и свеж зеленчук.

 

После неколку месеци надеж и чекање, со царки рез е роден малиот херој и борез Јозеф Адам. Таткото со постариот брат Ајзак го дочекал здравото и среќно дете.

Коронавирус