четврток, 23. март 2023. Вести денес: 71
home Занимливости

Хрватска компанија удри по организаторите на СП- Откако ја оставија да накисне Колинда на Путин му испратија чадори од нивниот бренд

Хрватска компанија удри по организаторите на СП- Откако ја оставија да накисне Колинда на Путин му испратија чадори од нивниот бренд

Финалето помеѓу Франција и Хрватска на Светското првенство во Русија се уште е топ тема во сите светски медиуми.

Според некој истражувања Хрватската претседателка овие денови била топ 1 личност во сите медиуми и била повеќе застапена дури и од најпознатиот хрватски фудбалер Лука Модриќ.

Но она што на сите им остави впечаток е доделувањето на медалите на СП и дождот кој буквално ги покисна Колинда и Макрон додека Путин остана сосема сув.

По тој повод една хрватска компанија со име „Дожд“ во знак на разочараност и „не спремност“ на организаторите  му пратила десет чадори на Путин во знак на благодарност за гостопримството на СП.

Со чадорите следува и мобилна апликација која го најавува дождот, што е од голема корист за организаторите на големите спортски настани на кои доаѓаат милиони луѓе од целиот свет, како и претседателите на многу држави.

Овој револт кај компанијата се јавила откако руските медиуми го кривеа обезбедувањето на Колинда и Макрон, бидејќи тие биле задолжени за носење чадори за нивните претседатели, а не и организаторите.

loading...