вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 166
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Занимливости

Хрватска: Доцна во ноќта, две девојки се соблекле по танга и влегле во фантана (ФОТО)

Хрватска: Доцна во ноќта, две девојки се соблекле по танга и влегле во фантана (ФОТО)

Две непознати девојки во Шибеник Хрватска се соблеке по долна облека и одлучиле да се искапат во фонтаната на популарната „Полјана“.

Безбедносните кемери ноќеска во 1-48 часот забележиле две девојки кој освежување од топлото време побарале во софистицираниот воден часовник, кои сите освен архитектите и градската власт го нарекуваат фонтана, пренесуваат локалните медиуми.

Властите во Шибеник веќе неколку месеци најавуваат дека водениот часовник ќе се огради , поради тоа што неговиот механизам е осетлив и често знае да биде во дефект.