сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 19
home Занимливости

ХИТ ВИДЕО: Вака се вежба во теретана во Сараево

ХИТ ВИДЕО: Вака се вежба во теретана во Сараево

Неискусен член на една сала за вежбање во Сараево стана предмет на потсмев на интернет.

Имено, на социјалните мрежи се појави видео на кое може да се забележи како маж на целосно погрешен начин користи справа за вежбање.

Станува збор за т.н. лат машина, што се користи за вежбање на грбните мускули. На справата има позиција за седење и дел на кој со помош на рацете се креваат тегови.

Сепак, неискусниот „спортист“ од Сараево одлучил да ја искористи машината на друг начин, така што легнал на неа.

Најнови вести

Коронавирус