среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 140
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Занимливости

ХИТ СНИМКА: Балканец „врти“ јагне, а Швајцарец го гасне со противпожарен апарат (ВИДЕО)

ХИТ СНИМКА: Балканец „врти“ јагне, а Швајцарец го гасне со противпожарен апарат  (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео кое, наводно, е снимено во Швајцарија и стана хит откако го објавија српските медиуми.

Повозрасниот човек Дејан наводно е од Балканот, односно Босна и Херцеговина, па решил во дворот да „врти“ јагне, но тоа го разбесне неговиот сосед.

Помладиот маж дотрчал во неговиот двор со противпожарен апарат со кој го изагсна огнот и не му дозволи на балканецот да го испече јагнето.

Ова видео наводно е снимено во Швајцарија.

Коронавирус