сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 69
home Занимливости

ХИТ ПОРАКА: Meси прости и на мајка ми, не знаела што прави кога ме крстила Кристијано

ХИТ ПОРАКА: Meси прости и на мајка ми, не знаела што прави кога ме крстила Кристијано

Меси прости и на мојата мајка, не знаела што прави кога ме крстила Кристијано.

Ова е пораката која малиот Кристијано од Аргентина му ја упати на својот идол Лео Меси.

Чекајќи го пред хотелот каде се сместени, со транпрент му покажа дека тој не е виновен што се вика Кристијано, туку неговата мајка.

Коронавирус