петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 134
home Занимливости

ХИТ НА СКОПСКИТЕ УЛИЦИ: Единицата за борба против КОВИД-19 е спремна, само мајсторот да не закочи (ФОТО)

ХИТ НА СКОПСКИТЕ УЛИЦИ: Единицата за борба против КОВИД-19 е спремна, само мајсторот да не закочи (ФОТО)

На социјалните мрежи денеска вистински хит е фотографија од скопските улици.

На истата се гледа како речиси на дело се почитуваат мерките на владата за справување со коронавирусот.

Имено наместо да има растојание од метар и половина до два помеѓу луѓето и наместо тие да носат заштитни маски и ракавици истите се под ризик ја извршуваат својата работа.

Трагично во сето ова е тоа што најверојатно станува збор за екипа која се грижи за дезинфекција, а наместо граѓаните, самите тие се изложени на опасноста од заразата со ковид-19.

Коронавирус