недела, 23. јануари 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Англичанец ја прослави победата сам во бар полн Колумбијци (ВИДЕО)

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Англичанец ја прослави победата сам во бар полн Колумбијци (ВИДЕО)

Англичанец се најде сам во кафуле полно Колумбијци во моментот кога репрезентацијата на Англија ја победи Колумбија во осмина-финалето од Светското фудбалско првенство.

Откако пеналите одлучија дека Англија оди во четврт-финалето, Колумбијците во кафулето луто и разочарано го напуштаат објектот, а само Англичаецот, онака сам, еуфорично слави и вреска за победата на својот тим. И секако, тоа станна хит на интернет.

Сето тоа се случуваше на само 100 метри од стадионот во Москва на којшто се одигра натпреварот.

Коронавирус