понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 64
home Занимливости

ХЕРОЈ НА ДЕНОТ: Белграѓанец ќе ве воодушеви со својот гест среде невремето! (ФОТО)

ХЕРОЈ НА ДЕНОТ: Белграѓанец ќе ве воодушеви со својот гест среде невремето! (ФОТО)

Големо невреме вчера го зафати Белград и додека сите се евакуираа и бегаа, овој жител на главниот град на соседна Србија, потрча на помош на куче кое го чекаше својот сопственикот.

Зеде чадор и клекна покрај кучето за да го скрие од градот.

И додека момчето беше видливо мокро од дождот, кучето исплашено од грмотевиците и бурите, се чувствуваше безбедно.

Сето ова го објави на Твитер сестрата на овој младиот човек со големо срце, а објавата брзо доби низа позитивни коментари.

Овој вид гест треба да нè охрабри дека не е тешко да се биде човек и да се помогне некому.

Секоја чест!

Коронавирус