среда, 22. март 2023. Вести денес: 55
home Занимливости

Хавајската принцеза го измени тестаментот: 40 милиони долари остануваат на нејзината сопруга Вероника! (ФОТО)

Хавајската принцеза го измени тестаментот: 40 милиони долари остануваат на нејзината сопруга Вероника! (ФОТО)

Хавајската принцеза Абигали Кавананакоа (92) го изменила својот тестамент за да може нејзината сопруга Вероника Гејл Ворф (64) да наследи 40 милиони долари како и целиот нејзин имот.

Принцезата го наследила своето богатство од својот прадедо Џејмса Кемпбела кој беше бизнисмен кој богатството го стекнал од плантажа со шеќерна трска и какао.

Во септември годинава судот пресуди дека принцезата нема ментални способности за управување со сите компании вредни 215 милиони долари, па ја назначи банката како старател.

Принцезата сака да создаде и фондација која ќе им биде од корист на Хавајците.

loading...