вторник, 11. август 2020. Вести денес: 140
home Занимливости

Хаос на свадба: Поранешната вереница му упаднала и ги мавала со торта, еден интересен повик ја спаси венчавката

Хаос на свадба: Поранешната вереница му упаднала и ги мавала со торта, еден интересен повик ја спаси венчавката

Газдата на една продавница за крофни го изненадил еден многу чуден повик на само еден час пред затворање.

Имено, го контактирал организаторот за венчавки панично барајќи да ги купи сите преостанати крофни поради бизарна причина. Младенците останале без невестинска торта зошто неговата поранешна жена ја фрлила врз него и неговата нова жена.

Таа го демнела и дознала дека повторно се жени. Тоа толку ја разбесни што му влетала на свадбата, ја грабнала тортата од три спрата и ја фрлила врз младенците. Потоа врискајќи почнала да крши шишиња со вино се додека не успеале да ја совладаат.

Бидејќи новата жена на несреќниот младоженец од детство сакала крофни, откако поранешната жена ја одвеле во полиција, организаторот на венчавката во последен момент ги купил сите преостанати крофни во продавницата и така надоместил за пропаднатата торта.

Венчавката до крајот помина по планот, а младенците по враќањето од свадбеното патување дошле во продавницата лично да се заблагодарат.

Коронавирус