четврток, 23. март 2023. Вести денес: 71
home Занимливости

Гром ја погоди највисоката зграда во Европа: Спектакуларна глетка во текот на страшно невреме (ФОТО+ВИДЕО)

Гром ја погоди највисоката зграда во Европа: Спектакуларна глетка во текот на страшно невреме (ФОТО+ВИДЕО)

Во приморскиот округ на Санкт Петербург во саботата вечер гром удри во громобранот на „Лахта центар“, највисоката зграда во Европа.

Во текот на силното невреме, обилните врнежи, грмежи и ветер направија вистински метеж во градот, а корисниците на социјалните мрежи забележаа величенствени глетки од играта на молњата и громовите, меѓу кои и ударот во највисоката зграда во Европа.

За среќа, во текот на невремето никој не е повреден, а саботното невреме било едно од најсилните оваа година.

loading...