четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 184
home Занимливости

Гркинка доцнела на сопствената свадба, со тоа им го спасила животот на гостите

Гркинка доцнела на сопствената свадба, со тоа им го спасила животот на гостите

Една невеста во Грција задоцнила на венчавката и им го спасила животот на сватовите бидејќи, додека ја чекале надвор , во црквата се урнал таванот, јави денеска атинската РТВ „Скај“.

Голем дел од таванот во саботата се урнал во црквата во селото Лаки, на островот Лерос, додека пред црквата младоженецот и 200 гости ја чекале невестата.

Сепак, од падот на таванот е повредена една жена.

– Невестата, за среќа, задоцни, инаку ќе се случеше трагедија – рекол претседателот на Општината Лерос Михалис Кољас.

Венчавката, на крај, сепак, се одржала, во дворот на црквата.