петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 41
home Занимливости

Голем мотив за Хрватите: Ако фудбалерите го освојат Мундијалот Белинда ќе свири гола на клавијатури (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Голем мотив за Хрватите: Ако фудбалерите го освојат Мундијалот Белинда ќе свири гола на клавијатури (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Хрватската клавијатуристка Белинда Бедековиќ вети дека ќе се свири клавијатури гола ако Хрватска стане светски шампион во фудбал.

Белинда истакна дека на себе ќе ги има своите среќни златни сандали, а дека својот „секси концерт“ ќе го пренесува во живо на Фејсбук.

46 годишната Белинда се прослави кога се појави во славниот филм „Борат“, каде соработуваше со Саша Барон Коен, свирејќи ја песната „You Be My Wife“.

Коронавирус