петок, 20. мај 2022. Вести денес: 150
home Занимливости

Го спасила од еутаназија и му помогнала на дебелиот златен ретривер да ослабе околу 40 килограми

Го спасила од еутаназија и му помогнала на дебелиот златен ретривер да ослабе околу 40 килограми

Многу луѓе сакаат дебели кучиња, но овој златен ретривер, запоставен од сопсвениците стигнал до 78 килограми. Тие го однеле Каи на ветеринар за да успие, односно да го еутанизира.
Но, Пам, љубителка на кучиња, го посвоила со цел да му помогне да ја изгуби тежината. И успеала во тоа. Каи изгубил речиси 40 килограми.

173-Pound Golden Retriever Loses Half His Bodyweight

This 173-pound golden retriever came very close to being euthanised, but after being adopted by a loving owner and a brutal training regime, he’s now living his best life… ?❤️️

Gepostet von UNILAD am Montag, 8. April 2019

Коронавирус