понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 159
home Занимливости

Го надмудрила и од гроб: Пред смрт имала само една молба за сопругот, по пет години дознал дека го зафркнала

Го надмудрила и од гроб: Пред смрт имала само една молба за сопругот, по пет години дознал дека го зафркнала

Педре Фитон починала од рак во 2013 година, а пет години подоцна е откриена нејзината финта која му ја направила на сопругот.

Едно од последните барања на оваа 69 годишна жена бил нејзиниот сопруг Најџел редовно да ја полива билката во нивниот дом.

Најџел изминатите пет години внимателно се грижел за неа, се додека не одлучил да се пресели. Дури тогаш сфатил зошто билката била постојано толку зелена – била пластична.

Приказната на Твитер Антонија Никол, ќерка на жената која успеа да го зафркне сопругот и од гроб.

-Пред да почине му даде на тато строги упатства како да ги полева цвеќињата во бањата. Одговорно го правеше тоа и ги одржа во живот. Изгледаа преубаво, па одлучи да ги понесе и во новиот дом. Во меѓувреме откри дека се пластични. Можам да ја слушнам мама како се смее, напиша Антонија.

Таа открила дека нејзините родители биле заедно од нивните тинејџерски денови, а кога починала Најџел бил скршен од тага.

Коронавирус