петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

Глув маж ги тужи порнографските сајтови бидејќи немаат титлови

Глув маж ги тужи порнографските сајтови бидејќи немаат титлови

Глув жител на Њујорк поднесе тужба во судот во Бруклин против порнографските сајтови „Порнхаб“, „Редтјуб“ и „ЈуПорн“ бидејќи не може во целост да ужива во нивните „содржини“ бидејќи немаат титлови.

Јарослас Сурис ги тужи трите сајтови и нивната матична канадска компанија „Миндгик“ поради кршење на американскиот закон од 1990 година за заштита на хендикепираните лица од дискриминација.

Сирус претходно го тужеше „Фокс њуз“ исто така што видео-снимките „за возрасни“ немале титлови.

-Глувите и наглувите не можат без титлови да уживаат во содржината како другиот дел од публиката, се наведува во тужбата на Сурис.

Тој од порносајтовите бара воведување на титл и парично обештетување.

Претставник на „Порнхаб“ изјави дека сајтот има и „содржини“ со титлови.

Коронавирус