четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 47
home Занимливости

Глушец се навлекол на марихуана: Ова за некои е тотален хит на интернет, други се згрозени (ФОТО)

Глушец се навлекол на марихуана: Ова за некои е тотален хит на интернет, други се згрозени (ФОТО)

Глушецот од Канада се прослави на социјалните мрежи, сето тоа благодарение на храната што беше на неговото мени и она што следуваше после прејадувањето.

Имено, „Џери“ изел одредена количина производи од фарма за марихуана, по што едноставно се онесвестил.

Колин Саливан од Канада, фотографирал мало глувче како лежи во бесознание во неговата легална плантажа за марихуана во Њу Брансвик. Имено, тој го оставил малиот глодар да се храни со неговите растенија, кои глувчето ги користело обилно.

На крајот, Саливан објави неколку објави на Фејсбук на кои се гледа глушец, во сленг речено, како „ужива“ по ручекот.

Неговите објави наидоа на голем број лајкови, па глодарот стана глобален хит. Други коментираат со жестоки осуди!

Сепак, бидејќи претерувал во храната, Саливан решил малку да го „критикува“ својот крзнен пријател и во новото соопштение изјави дека минува низ 12 точки на одвикнување.

Локални избори 2021