среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

Глетка како од бајките: Белата куќа блесна во целиот свој сјај по повод божиќните празници, на една од елките интересен детаљ со фотографии

Глетка како од бајките: Белата куќа блесна во целиот свој сјај по повод божиќните празници, на една од елките интересен детаљ со фотографии

Првата дама на САД Џил Бајден откри како ја украсила Белата куќа за Божиќ и новогодишните празници.

Многубројни елки се наоѓаат низ ходниците и собите во Белата куќа, украсени со мотивите кои потсетуваат на најрадосниот празник во годината.

Темата на првиот Божиќ на семејството Бајден во Белата куќа е „подари од срце“.

Првата дама на својот официјален профил на Твитер објави фотографии од магичната атмосфера насекаде низ домот, а милионските следбеници буквално останаа воодушевени од глетката.

Меѓу украсите се наоѓа и џиновска торта во облик на Бела куќа, додека официјалната новогодишна елка е висока 5,5 метри и го симболизира мирот и единството во земјата.

Коронавирус