среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 53
home Занимливости

ГЛЕДАЧИТЕ БЕСНИ: Ова е најтешкото и најглупавото прашање во „Милионер“! Тој одговори точно, дали ќе можете и вие ?

ГЛЕДАЧИТЕ БЕСНИ: Ова е најтешкото и најглупавото прашање во „Милионер“! Тој одговори точно, дали ќе можете и вие ?

Гледачите на британската верзија на квизот „Сакаш ли да станеш милионер“ се пожалија дека натпреварувачот кој настапи оваа недела го доби „најтешкото прашање досега“, а тоа го објавија и бројни британски медиуми.

Глен Бан, кој освои 32 илјади фунти во последното шоу, го доби првото прашање во новата емисија, што натера многу луѓе да го сожалуваат.

– Од 2000 година наваму, Оскар за најдобра актерка нема освоено жена чие име започнува со која од овие букви, гласеше прашањето.

Глен не го знаеал, па го искористил џокерот и се обидел да добие помош од најдобрата пријателка на неговата сопруга. Но, се покажа дека ниту таа не го знае одговорот, па Глен одлучи да се коцка, па тој одговори на Г – и погоди.

Иако Глен успеа да одговори правилно, многумина го критикуваа ова прашање на социјалните мрежи.

„Какво глупаво прашање“, „Најлошото прашање што сум го слушнал“, „Ова не е добро прашање“, „Ова е најлошото прашање што сум го слушнал во ТВ емисија. Многу ми е мило што тој успеа да одговори “, беа некои од коментарите.

Глен на крајот си замина дома со 125.000 фунти.