четврток, 26. јануари 2023. Вести денес: 186
home Занимливости

Ги тетовирала веѓите кај неискусен тату мајстор – нејзиното лице сега е уништено! (ВИДЕО)

Ги тетовирала веѓите кај неискусен тату мајстор – нејзиното лице сега е уништено! (ВИДЕО)

26-годишна девојка Канјарт Чаучан на својот Фејсбук профил објавила фотографија од штотуку истетовираните веѓи, сакајќи дека се пожали за лошо завршената работа на некој неискусен тату мајстор.

Со овој чекор сакала да ја крене свеста кај другите девојки да внимаваат доколку планираат да прават вакви козметички работи на своите лица.

Девојката од Тајланд се помирила со своите веѓи за кои не можела да помисли на корекција бидејќи немала финансии.

Но, за нејзината несреќа слушнала една козметичарка која се сожалила за девојката и и понудила ласерски третман вреден 1.000 долари, целосно бесплатно.

– Ова е екстремен случај на лошо направени веѓи. Ќе дадам се од себе да ги поправам, но резултатите ќе се видат дури за неколку месеци, рекла козметичарката додавајќи дека ги моли девојките пред вакви третмани добро да ги проверат претходните креации на лицата на кои им ја даваат својата доверба.