сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 0
home Занимливости

Ги офарбавте прстите додека вапцавте јајца, овие состојки ќе ви помогнат да ги исчистите

Ги офарбавте прстите додека вапцавте јајца, овие состојки ќе ви помогнат да ги исчистите

Често вапцањето јајца завршува и со боја на прстите.

Бојата измијте ја додека е свежа и тоа неколку пати пред кожата да ја впие.

Потоа земете парче ткаенина, натопете ја во оцет и добро истријте го офарбаното место. Ткаенината ќе ја впие бојата.

Ако имате многу боја на рацете, направете раствор од сода бикарбона и оцет и нанесете на офарбаното место. Потоа добро измијте ги рацете.

Коронавирус