четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 133
Во живо

Прес-конференција на Христијан Мицкоски

home Занимливости

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Романскиот министер за спорт Јонут-Маријан Стро, стана хит на социјалните медиуми по јавувањето во живо во програма на телевизиската станица преку видео-врска, при што направи голем гаф.

Имено, во еден момент камерата го изгуби фокусот од лицето на министерот и падна под половината, и откри дека за време преносот министерот не носи панталони.

Водителот се шокираше, но министерот не дозволи тоа да го збуни и продолжи да зборува како ништо да не се случило.

Парламентарни избори 2020