среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 214
home Занимливости

Французин одеше по јаже преку Сена во Париз (ВИДЕО)

Французин одеше по јаже преку Сена во Париз (ВИДЕО)

Французинот Нејтан Полин, минал преку јаже на висина од 70 метри над реката Сена во Париз, и беше поздравен со аплаузи.

Врзан со сигурносен појас, 27-годишниот Полин полека одеше по јажето врзано за Ајфеловата кула и театарот Шело.

Неколку пати застана да се одмори и да направи пауза, и направи пауза седејќи или лежејќи на кажето.

„Не беше лесно да се оди 600 метри и да се концентрирам со тој притисок и се што се случуваше околу мене. Но, секако беше преубаво“, рекол Полион.

Локални избори 2021