среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

Фотографијата од оваа жена стана предмет на шеги, очигледно е и зошто – погледнете

Фотографијата од оваа жена стана предмет на шеги, очигледно е и зошто – погледнете

Популарната страница на Инстаграм собира фотографии со најлоши дизајнирани работи на светот, а истата ја следат повеќе од 570 илјади луѓе, а ќе ви биде јасно и зошто.

Страницата „The Ugly Design“ која што ја водат Швајцарците Џонас и Себастиен, на дневна база објавуваат фотографии кои што изобилуваат со бизарност и кои што имаат цел да ги насмеат оние кои што ќе ги видат истите.

Основачите на таа страница веќе со години велат дека се успешни затоа што нивната страница е непредвидлива, односно посетителите никогаш не знаат што можат да очекуваат.

„Главната мисија на страницата е да ги пронајде неочекуваните, необични и чудни дизајнерски парчиња, а потоа да ги сподели со светот“ – велат нејзините творци.

Погледнете ја фотографијата:

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by Uglydesign (@uglydesign) on

Коронавирус