понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Занимливости

Фотографија споделена над 145 илјади пати: Го наслика ултразвукот на нејзините нокти, а причината ќе ве импресионира

Фотографија споделена над 145 илјади пати: Го наслика ултразвукот на нејзините нокти, а причината ќе ве импресионира

Сите жени обично сакаат убави и негувани нокти па така маникирот е неизбежен дел на секоја жена.

Трендовите на маникир се менуваат, но кога ќе ги видите ноктите на Сара Кларк ќе бидете воодушевени.

Имено таа дошла до идеја да ја преслика фотографијата од ултразвукот на една идна мајка на најзините нокти.

Фотографијата ги импресионирала сите на нејзиниот Фејсбук профил и истата е споделена над 145 илјади пати.

-Тоа беше неверојатно кога започнат да го работам. Идеите сами извираа од мене, ја поставив фотографијата и до вечерта имав преку 16 илјади лајкови, вели Кларк.

Таа додава и дека во иднина очекува многу телевизиски гостувања, а вели и дека по оваа снимка работата и се зголемила двојно.

Коронавирус