среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 99
home Занимливости

Фотографија од свадба ги згрози сите- луѓето се прашуваат колку години има младоженецот, а ова е објаснувањето

Фотографија од свадба ги згрози сите- луѓето се прашуваат колку години има младоженецот, а ова е објаснувањето

Поради младешкиот изглед на младоженецот, многумина се спосомневале дека станува збор за присилен брак.

Фотографии од новопочени младенци, симнение во Мексико предизвикале лавина негативни реакции на друштвените мрежи.

Имено, поради изгледот на младоженецот многумина се посомневале дека станува збор за присилен брак со постара жена или трговија со деца.

Но, набрзо мексиканските медиуми појасниле дека младоженецот не е дете, туку 19-годишниот Џонатан, кој пати од ретко пореметување кое го спречува неговото растење и го прави многу помлад од неговите вистински години.

Коронавирус