четврток, 13. август 2020. Вести денес: 160
home Занимливости

Фотографија која ќе ви го стопли срцето: Македонски полицаец и медицинска сестра еден наспроти друг, секој во своја битка (ФОТО)

Фотографија која ќе ви го стопли срцето: Македонски полицаец и медицинска сестра еден наспроти друг, секој во своја битка (ФОТО)

И додека социјалните мрежи се уште се преплавени од полицајците кои вчера ги навредуваа граѓаните и недолично се однесуваа, денеска нова фотографија овој пат им го стопли срцето на многумина.

-Ако пред некој ден споделувавте фотографии од унифирмирани „дебили“, идиоти, и како ли уште не, кои главата ја користа само за стрижење, еве денес јас споделувам големци во униформи, еден наспроти друг, секој со својата битка. 🖤
Не генерализирајте, „дебилите“ и безрбетните се поединци, за да имаш општествена и хумана пред се свест, ти треба повеќе од униформа, стои во постот кои кружи со оваа фотографија на социјалните мрежи.

#СедетеДомаПомогнетеИмНаУниформираните👩‍⚕️👨‍⚕️👮‍♀️👮‍♂️🚷😷🇲🇰🚨

Коронавирус