понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 18
home Занимливости

Фотографија која го „запали” Инстаграм: „Вие двајца сте многу неодговорни”

Фотографија која го „запали” Инстаграм: „Вие двајца сте многу неодговорни”

Позната двојка травел блогери на Инстаграм се на мета на критика по објавување на опасен серијал на фотографии.

Ракел и Мигел од Португалија се фотографирале како висат на воз кој се движи и ги објавија фотографиите на профилот кој го следат 200.000 следбеници.

Фотографијата настанала во воз на патот од Еле на Шри Ланка и покажува како Мигел ја бакнува во чело Ракел, додека таа виси, држејќи се за рачките.

 

View this post on Instagram

 

We are all on a long journey, with problems to solve, lessons to learn, but most of all, experiences to enjoy ?? For where are you now ? and where you will go ✈️, for “I’ve always known” ?‍♂ and “I told you so” ?, for “nothing is happening” ?‍♀ and “all has gone wrong” ? just go out there ? and don’t wait too long ⌛… No matter what happens, make sure you always enjoy this wonderful ride called life ♥️ When was the last time you went on a trip and wher did you go? ✄┄┄┄┄┄┄┄┄┄┄┄┄ #travellingourplanet #wondeful_places #bestvacations #living_destinations #travelcouple #togetherforever #coupleshoot #srilanka #srilankatrip #wanderlove

A post shared by RAQUEL & MIGUEL (@explorerssaurus_) on

Иако двојката се правдала дека возот се движел многу бавно, фотографијата е создадена на мостот, а само еден погрешен потег, и Ракел можела да заврши во провалија.

Сликата доби 43.000 лајка, но повеќе критики отколку пофалби.