петок, 9. декември 2022. Вести денес: 196
home Занимливости

ФОТО: Во раѓањето на ова бебе има нешто навистина посебно

ФОТО: Во раѓањето на ова бебе има нешто навистина посебно

Девојчето се родило во Минесота, на Денот на ветераните, на 11. ноември во 11. ден во 11. месец (ноември) и во 11. часот и 11. минути вечерта.

Ерин и Мајк Потс од Хјуго, Минесота, станаа први родители на 11-ти ноември, кога беше прославена 100-годишнината од крајот на Првата светска војна.

Девојчето е родено во болницата Св. Павле.

Породилните болки на мајката започнале околу пет часот утрото и продолжиле до 23 часот, но раѓањето минало без никакви проблеми.

Qatar 2022