четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 155
home Занимливости

ФОТО: Трамп и Ким Јонг Ун се сретнаа на Олимписките игри

ФОТО: Трамп и Ким Јонг Ун се сретнаа на Олимписките игри

Двојници на Доналд Трамп и Ким Јонг-ун се состанаа на отворањето на Зимските олимписки игри во Јужна Кореја и повикаа за мир меѓу САД и Северна Кореја, соопшти Newsweek.

Според церемонијата по понг Џанг, двајцата имитатори кои беа облечени како лидери на САД и на КНДР, бараа слики и одеа заедно во комплексот . Отидоа во медиумската зона и ја поздравија толпата, но на крајот тие беа извадени од стадионот , според Yahoo Sports.

Претходно, тие тргнаа надвор од главниот град Сеул, каде што им рекоа на Ројтерс дека нивната цел е да го поттикнат дијалогот и соработката меѓу двата светски лидери.

“Дејли телеграф” објави дека “Трамп” е 67-годишниот американски музичар Денис Ален, а “Ким” е професионален имитатор од Хонг Конг, кој се вика Хауард.

Коронавирус