сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Занимливости

ФОТО: Се продава „Дарт Вејдер“ куќа, градена според изгледот на познатата маска

ФОТО: Се продава „Дарт Вејдер“ куќа, градена според изгледот на познатата маска

Во Хјустон на продажба за 4,3 милиони долари е „Дарт Вејдер“ куќа.

Таа е на површина од 654 квадратни метри, а во неа има четири спални соби и пет бањи.

Куќата наводно ја градел хирург во раните ’90-ти години. Истата е градеба според изгледот на маската Дарт Вејдер.

Најнови вести

Коронавирус