вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 0
home Занимливости

ФОТО: Први мај помина, но доаѓа летото- за водење љубовна авантура на излет казна и до две просечни македонски плати

ФОТО: Први мај помина, но доаѓа летото- за водење љубовна авантура на излет казна и до две просечни македонски плати

Иако првомајските празници завршија, сепак летото е пред нас, па оваа поука ќе им послужи на сите љубители на љубовни авантури на отворено.

Па така според член 4 од Законот за јавен ред и мир, казна од 100 до 400 евра им се пишува на лица што непристојно и дрско се однесуваат на јавно место и со тоа го нарушуваат јавниот мир…

Коронавирус