понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 0
home Занимливости

ФОТО: Пронајдете го молецот меѓу облеката, рекордот е 13 секунди

ФОТО: Пронајдете го молецот меѓу облеката, рекордот е 13 секунди

Илустрацијата пред вас прикажува парчиња облека меѓу кои се крие молец.

Молецот е непријател на алиштата, често може да се најдат во гардероберите  и да ја уништат облеката.

Обидете се да го најдете на оваа илустрација. Рекордот е 13 секунди.

 

Ако не успеавте еве го решението.

 

 

 

 

ЕУРО 2020

Македонија