вторник, 16. јули 2019. Вести денес: 17
home Занимливости

ФОТО: Поради овој детаљ на фустанот на водителката емисијата била прекината, а таа добила отказ

ФОТО: Поради овој детаљ на фустанот на водителката емисијата била прекината, а таа добила отказ

Откако пред екраните се појавила во ваков фустан, емисијата била прекината по што водителката добила отказ.

Една од најпопуларните водителки во Кувајт, 29-годишната Амал Ал Авади, водителка на многу познат квиз, се соочила со неверојатно обвинување.

Таа како и секогаш се појавила подготвена за својата работа, но овој пат била дочекана со критики бидејќи била облечена несоодветно за Рамазан.

Емисијата била прекината, но Амал не знаела во што погрешила.

-Секако дека бев свесна дека е Рамазан и внимателно барав што ќе облечам. Не сакав да облечам нешто што се коси со традицијата, а на крајот на краиштата секогаш внимавам како зборувам – истакнала водителката.

Како што истакнале критичарите, фустанот не бил доволно скромен за овој свет месец, па водителката добила отказ.

لوك أمس من جاكلين @jacqueline_ksa @jacqueline_ksa

A post shared by Amal Alawadhi (@amalalawadhiofficial) on