понеделник, 16. декември 2019. Вести денес: 31
home Занимливости

ФОТО: Падна запросување на охридскиот маратон

ФОТО: Падна запросување на охридскиот маратон

Возбудувањата на 33-то издание на Меѓународниот охридски атлетски маратон ги засили и предлог за брак.

Атлетичарот Никола Ивановски по влегувањето во целта ја запроси својата девојка Сандра Стоилковска.