сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 61
home Занимливости

ФОТО: Оваа загатка ќе ви зададе главоболка – Погодете кое мече нема машна?

ФОТО: Оваа загатка ќе ви зададе главоболка – Погодете кое мече нема машна?

Загатките се одлични да дополнително активирање на мозокот, но оваа која се прошири низ социјалните мрежи навистина ќе ве замисли? Рекордот е 16 секунди, но просечното време за решавање се 30 секунди.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

РЕШЕНИЕ:

ЕУРО 2020

Македонија