недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Занимливости

ФОТО: Оваа најсекси баба има 4 внуци, а изгледа како „авион“!

ФОТО: Оваа најсекси баба има 4 внуци, а изгледа како „авион“!

За 55-годишната Алехандра Лабастида Шапиро многумина мислат дека и` е сестра на својата 32-годишна ќерка.

Алехандра работи како инструктор по пилатес, а вели дека своето тело го доживува како храм, односно дека максимално му е посветена и редовно вежба.

Сепак, ваквото тело има цена- тоа е непрекината контрола над јадењето и вежбањето, и тоа од 10-годишна возраст кога оваа бринета започнала да практикува здрава исхрана.

Јаде исклучително органска и сирова храна, избегнува лекови и свртена е кон природните лекови и билки, како за лекување на одредени тегоби, така и за превентива.

На социјалните мрежи, таа ја носи титулата „најсекси баба“ на 4 внучиња.

Локални избори 2021